Reiki, to niezwykła forma terapii energetycznej pochodząca z Japonii, która pobudza organizm do samouzdrawiania oraz pomaga odzyskać równowagę i harmonię życiową.  W myśl nauk Reiki stan zdrowia związany jest z równowagą ciała, ducha i umysłu z otoczeniem, natomiast choroba jest wynikiem braku lub zakłócenia tej harmonii. Zaburzenia w polu energetycznym powodują choroby, a z drugiej strony choroby ciała widoczne są w polu energetycznym zanim się zmaterializują. Terapia Reiki wpływa na pole energetyczne, aby zapobiec powstaniu choroby, a w przypadku gdy choroba istnieje, przyspiesza procesy samoleczenia się organizmu. 

Reiki to uniwersalna energia życiowa wypełniająca i przenikająca wszystko wokół nas. Podczas zabiegu Reiki staję się przekaźnikiem, a energia swobodnie przepływa przeze mnie w określone obszary ciała pacjenta. Proces ten działa jak soczewka skupiająca promienie słońca w jeden mocny promień energetyczny. Energia reiki przekazywana jest poprzez nakładanie dłoni na konkretne obszary ciała. Pacjent odczuwa w swoim ciele ową energie jako ciepło lub czuje mrowienie w poszczególnych odcinkach ciała. 

Reiki wspomaga leczenie wielu schorzeń i dolegliwości pobudzając mechanizmy samouzdrawiania się, jakie każdy z nas posiada, zwiększa energię i witalność, reguluje przepływ energii w ciele. zmniejsza stres i lęk wprowadzając pacjenta w stan relaksu. Reiki poprawia samopoczucie emocjonalne i psychiczne, równoważy emocje, redukuje efekty traumy, depresji i niepokoju, pomaga osiągnąć emocjonalną równowagę i poprawia jakość snu.