Jako element uzupełniający zabiegi terapii manualnej stosuję klawiterapię.
Co to jest klawiterapia?
Klawiterapia to polska sztuka rehabilitacyjna zapoczątkowana przez doktora Ferdynanda Barbasiewicza.
Podobnie jak refleksologia, i akupunktura, klawiterapia przyjmuje za podstawę swojej teorii to, co od wieków jest podwaliną tradycyjnej medycyny chińskiej. Polega na pobudzaniu przewodnictwa nerwowego za pomocą ucisku ściśle określonych punktów punktów biologicznie czynnych. Każdy z tych punktów odpowiada za pracę konkretnego organu wewnętrznego lub ma wpływ na określone procesy zachodzące w organizmie człowieka. Za pośrednictwem specjalnych przyrządów nazywanych klawikami wzbudzane jest utracone przewodnictwo nerwowe poprzez ucisk chorego miejsca, punktów spustowych lub odpowiedniej konfiguracji (i kolejności bodźcowania) kilku takich punktów na raz (powodując tzw. zwarcia).
Klawiki mimo tego, że wyglądają na ostre, i przypominają gwoździe wykonane z nierdzewnej stali, nie naruszają naskórka pacjenta. Poprzez odpowiednie bodźcowanie wytwarzają proces samoregeneracji pacjenta na określonych organach i są skuteczne w leczeniu bardzo wielu chorób, również tych poza układem ruchu pacjenta.
Klawiterapia może być wykorzystywana do wspomagania leczenia przepuklin krążków miażdżystych, schorzeń psychosomatycznych, infekcji, bólów różnego pochodzenia (w tym migrenowych) i neuralgii.
Pomaga odbudować odporność immunologiczną , przywrócić organizmowi równowagę i rozładować napięcia psychiczne oraz długotrwały stres.